KURUMSAL SEKTÖRLER ÜRÜNLER HİZMETLER KARİYER İLETİŞİM English
 

Katmanlı İmalat Teknolojileri

Mlab cusing

Mlab cusing

Concept Laser Mlab Sistemi, Alman Dental Laboratuvar devi Dentaurum ve Concept Laser işbirliğiyle, küçük ve orta ölçekli Dental laboratuvarlar için özel olarak üretilen bir modeldir.

Concept Laser Mlab ile diğer lazer sinterleme sistemlerinden farklı olarak, 20 µm hassasiyetle parça üretmek mümkündür. Katman kalınlığı 20-50 µm olarak ayarlanabilir.

Birçok lazer sinterleme sisteminde bu rakam ancak 30 µm’e inebilmektedir. Ayrıca Mlab, 35 µm’den küçük çaptaki lazeri ile, diğer lazer sistemleriyle karşılaştırıldığında hatırı sayılır bir hassasiyet üstünlüğüne sahiptir. Lazer çapı, parçaların özellikle kontur kısımlarındaki yüzey hassasiyeti için çok önemli bir faktördür; Concept Laser Mlab tüm sistemler içerisinde en küçük lazer çapına sahip makinadır.

Üretim Malzemeleri

Concept Laser, partneri Dentaurum Grup ile sadece Concept Laser müşterileri için üretilen ve sertifikalı özel tozlar ile üretim yapmaktadır. Mlab cusing sistemleri bu alanda benzeri olmayan, Dentaurum tarafından geliştirilmiş medikal ve dental sertifikalı (04/83) "remanium® star” krom kobalt tozu ile 6-9 saat içinde üretim yapabilir.
Çevrim süreleri düşük olduğundan küçük ve orta ölçekli dental laboratuvarlar için idealdir. Mlab, döküm teknolojilerini tamamen geride bırakan, devrimsel nitelikte ve kullanıcı dostu yepyeni bir ofis tipi üretim makinasıdır. Ayrıca sertifikalı "rematitan® CL” titanyum alaşımı tozu, paslanmaz çelik, altın ve gümüş tozları da üretim için Concept Laser’de kullanılabilecek üretim malzemeleri arasındadır.

Teknik Destek

Concept Laser Mlab, Türkiye’de teknik servis olanağına sahip tek Lazer Sinterleme sistemidir. Concept Laser Türkiye distrübütörü 4C Medikal, deneyimli teknik ekibiyle makinalarla ilgili her türlü sorun için 24 saat içerisinde teknik destek sağlamaktadır.

Teknik Özellikler

  • Boyutlar: 710 x 1000 x 1850
  • Güç Gereksinimi: >230 V, 50/60 Hz, 16 A
  • Ağırlık: 450 kg
  • Lazer Gücü: 50-100 W hava soğutmalı,
  • <35 µm küçük nokta çapı
  • Katman Kalınlığı: 20-50 µm
  • İnşa Yüzeyi Boyutları: 50 x 50 mm, 70 x 70 mm, 90 x 90 mm,
  • z-axis: 80 mm

Copyright © 2022 4C Medikal | 4C Mühendislik - Tüm Hakları Saklıdır.