KURUMSAL SEKTÖRLER ÜRÜNLER HİZMETLER KARİYER İLETİŞİM English
 

Hizmetler

Kişiye Özel Medikal Model

Kişiye Özel Medikal Model

3 Boyutlu Yazıcıları cerrahların düşük maliyetli 3 Boyutlu modeller üzerinde daha fazla vaka bilgisi edinerek çalışmalar yapabilmeleri, ameliyat sürecinin kısalması, hasta doktor iletişiminin artması ve hasta sonuçlarının gelişmesine katkıda bulunur.


Medikal Sektörde Karşılaşılan Önemli Sorun!


Ortopedi ve maksillofasiyel işlemlerde kritik iki faktör, cerrah ve hasta iletişimi ve implant hatlarının hatasız olarak önceden belirlenebilmesidir. Hasta ile sağlıklı iletişim kurabilmek, hastanın bilgilenmesi, tedavisine yönelik daha iyi karar alabilmesinin yanı sıra; yerleştirilecek olan implantın hastaya bire bir uyumunu, hastanın daha hızlı opere edilmesi, daha hızlı iyileşmesi ve sonraki yaşamını daha rahat idame ettirebilmesini sağlayacaktır. 3 Boyutlu fiziki modeller hem cerrahlar hem de cerrahi hastaları için paha biçilmez değerde birer araçtır.


3 Boyutlu Yazıcılar ile Medikal Model Çözümleri


Cerrahi müdahale öncesi planlama: Ameliyat öncesi planlama için medikal modeller kullanmak, operasyon süresini kısaltır, ameliyat maliyetlerini düşürür, hastanın sonuçlarını geliştirir, hata payını en aza indirger, hastanın daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Doktorlar arasında iletişim: 3 Boyutlu yazıcılar ile 3 Boyutlu medikal modelleri, hekimler ve cerrahi ekip arasında iletişimin geliştirir; özellikle de multi-disipliner vaka analizlerinin ortaklaşa yürütülmesini kolaylaştırır.

Hastaya kendi vakasını açıklamak için en etkin yöntem: 3 Boyutlu Yazıcılar medikal modelleri, hekimin hastasıyla iletişim kapasitesini arttırır; hastanın doktoruna olan güvenini perçinler; cerrahların ameliyat başarısını garantiler.

Tıp Öğrencileri ve Akademisyenler için önemli bir eğitim aracı: 3 Boyutlu yazıcılar ile hazırlanan  medikal modeller, tıp öğrencileri için önemli bir eğitim aracıdır. Karmaşık 2 Boyutlu görüntüler kolaylıkla 3. Boyuta çevrilir ve 3 Boyutlu elle tutulabilir, üzerinde çalışma yapılabilir nesneler haline gelir. Tıp öğrencilerinin kadavra üzerinde çalıştığı özellikle kemik dokusu için 3 Boyutlu yazıcılar ile hazırlanan  modelleri kullanılarak anatomi çalışmaları yapılabilir. 3 Boyutlu  medikal modelleri, tıp eğitiminde maliyet açısından çok etkin bir çözüm olacak, kadavra ihtiyacını bir yere kadar giderecektir.

3 Boyutlu Görüntü oluşturma ve Kişiye Özel Protez Tasarımı: Konusunda dünyada tek isim olan Materialise'ın geliştirdiği MIMICS, (Materialise's Interactive Medical Image Control System ya da İnteraktif Tibbi Görüntü Kontrol Sistemi) ile 2 boyutlu tomografi ve MRI dataları ayrıştırılarak 3 boyutlu görüntüler oluşturulur; bu data, çok esnek bir arayüz ile 3 Boyutlu modellere dönüştürlür. 3 Boyutlu yazıcıları ile Medikal Modelleme hizmetimizden faydalanmak için lütfen bizi arayınız. Medikal Modelinizi Türkiye'nin neresinde olursanız olun en kısa sürede size ulaştırıyoruz.

Copyright © 2024 4C Medikal | 4C Mühendislik - Tüm Hakları Saklıdır.