KURUMSAL SEKTÖRLER ÜRÜNLER HİZMETLER KARİYER İLETİŞİM English
 

Yazılımlar

Materialise

Mimics Innovation Suite

Mimics Innovation Suite

 2 Boyutlu Görüntü Verileri ile 3 Boyutlu Mühendislik Uygulamaları Arasındaki KöprüMimics yazılımı, 2 Boyutlu Görüntü Verilerini (BT, µBT, MR, vb.) işlemeye ve düzeltmeye imkan tanır, 3 Boyutlu modelleri son derece hassas, esnek ve kullanıcı dostu özellikleri ile kolaylıkla inşa etmenizi sağlar.

Güçlü segmentasyon araçları, medikal BT/MR görüntülerinizi segmente etmenize, ayrıştırmanıza, ölçüm yapmanıza ve 3 Boyutlu modellerinizin doğrudan mühendisliğini yapmanıza izin verir. 3 Boyutlu datalarınızı geniş yelpazedeki çıktı formatlarına ve FEA (Sonlu Elemanlar Analizi), tasarım, cerrahi simülasyon, oto inşa teknolojisi ve daha başka mühendislik uygulamalarına dönüştürmenize imkan tanır.

Biyomedikal Ar-GeBiyomedikal Ar-Ge Projeleri için yeni fikirler mi arıyorsunuz?

Bizimle çalışın!

 

ImageMaterialise ve 4C Medikal olarak kendimizi daha iyi ve daha sağlıklı bir dünya yaratma idealine adadık. Mimics Innovation Suite ile Biyomedikal Ar-Ge’yi geliştirmek için en gerekli temel araçları sağlayabilmenin haklı gururunu taşıyoruz. Mimics Innovation Suite ve Materialise ortaklığıyla size sınırsız seçenekler sunuyoruz. Mimics Innovation Suite, geniş ölçekli Ar-ge faaliyetleri için üniversitelerin ve medikal cihaz üreticilerinin de öncelikli tercihidir.

- Kişiye özel implantlar ve cerrahi kılavuzların kullanımıyla ameliyat süresinin kısaltılması;
- Tasarım doğrulama için detaylı hassasiyet çalışmalarının yürütülmesi;
- Sanal tasarım tekrarlarıyla implant ve protezlerin hastaya teslim süresinin en aza indirgenmesi;
- Gerilme dağılımı optimizasyonuyla implant ömrünün arttırılması;
- Akış optimizasyonuyla Tıbbi Cihazların verimliliğinin arttırılması;
- En uygun tedaviyi seçmek ya da etkisiz tedavileri elemek için 3 Boyutlu hasta geometrisinin sanal olarak analizi;
- İstatiksel populasyon analizi yoluyla standart implantların optimize edilmesi ve anatomiye en uygun olanının seçilmesi...

Biyomedikal Ar-Ge İçin Yaratıcı Çözümler


Tüm Çözümlerimiz

Mimics Innovation Suite’i oluşturan üç temel aracı ayrı ayrı etkin ürünler olarak kullanılabilmekle beraber, bu üçlüyü bir arada kullandığınızda çok daha etkin ve komple bir çözüme ulaşacaksınız:
- Mimics: Tıbbi Görüntü İşleme Yazılımı
- 3-matic: Tasarım, Meshleme ve Geometri Optimizasyon Yazılımı
- Hizmetler: Mühendislik, Danışmanlık ve Kişiye Özel Yazılım Geliştirme

Mimics ve 3-matic, tasarım, mesh ve geometrilerin optimizasyonu ile anatomik verileri işleme ve düzeltme yeteneklerini birleştiren kesintisiz bir arayüze sahiptir. Çeşitli modüller, ihtiyacınıza yönelik çözümü özel geliştirmenizi sağlar. 3 Boyutlu hasta verisini CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) verisiyle entegre etme ve karmaşık anatomik verileri CAD, CAM (Bilgisayar Destekli Üretim) ve FEA (Sonlu Elemanlar Analizi) paketlerinize gönderme hiç daha hassas, esnek ve verimli olmamıştı.

 


Her yıl, iki yeni sürümüyle Mimics Innovation Suite, teknolojik gelişmelerin en son noktasında kalmak için sürekli gelişim halindedir. Ayrıca ISO Kalite Sistemimiz, FDA ve CE onayları Materialise’ı Biyomedikal Araştırma ve Geliştirme için ideal bir çözüm ortağı yapmaktadır.

 

Hızlı-ileri tasarım ve geometri meshleme

Mimics’ten 3-Matic’e aktarılan 3 Boyutlu Veri ile Kişiye Özel Anatomik veri üzerinde çok çeşitli tasarımlar yapılarak doğrudan mesh işlemleri oluşturulabilir, böylece Tersine Mühendisliğin uzun ve hata eğilimi olan işlemlerine hiç gerek kalmaz. 3-matic Mimics ikilisi hassasiyetinizi arttırır ve size zaman kazandırır. Mükemmel bir tamamlayıcı olan 3-matic ile normal işleyişinizi değiştirmeden anatomik veriniz ve tasarımınız tüm CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAE (Bilgisayar Destekli Mühendislik) paketlerine aktarılabilir.

 

Mühendislik Hizmeti ve DanışmanlıkMinimal çabayla verimliliği arttırın!

Materialise, Biyomedikal Ar-Ge problemlerini sizinle işbirliği içinde çözümleyebilecek kalifiye profesyonellerden oluşan büyük bir ekibe sahiptir. Bu sizi istediğiniz sonuçlara kolaylıkla ulaştıracaktır. Seçiminize göre projelerinize kısmen veya tümüyle destek verebiliriz. Danışmanlık hizmetimizi ürünlerinizi geliştirmek ya da sürecinizi kesintisiz hale getirmek için kullanabilirsiniz. Hatta kişiye özel yazılım çözümleri geliştirebiliriz. Karşınıza çıkan tüm sorunları çözmenize yardımcı olur ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.


2 Boyutludan 3 Boyutluya2 Boyutludan 3 Boyutluya: Görünmeyeni görselleştirin!


Mimics Innovation Suite ile import edilmiş 2 Boyutlu görüntü verilerinden sanal 3 Boyutlu model oluşturabilir ve axial (XY), coronal (XZ) ve sagital (YZ) görüntüler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu 2 Boyutlu görüntülerin birinde veya doğrudan 3 Boyutlu modelde data çalışması yapabilirsiniz.

- Hızlı segmentasyonlar yapabilmek,
- İlgili bölgenin doğru 3 Boyutlu modellerini elde edebilmek,
- Anatomik data üzerinde doğrudan inceleme, değiştirme, ölçüm ve mühendislik yapabilmek 

için non-invaziv medikal görüntülemeyle Mimics Innovation Suite’i birleştirerek kendi çözümünüzü üretin.


Ölçümler: 3 Boyutlu modeli ayrıntılı bir şekilde inceleyin!


Yazılım hem 2 Boyutlu görüntüler hem de doğrudan 3 Boyutlu model üzerinde mesafe, açı, çap ve yoğunluk ölçümlerini yapabilmenizi sağlar.


Ayrıca,
- Duvar Kalınlığı, Parça Karşılaştırma veya Kurvatür gibi, gelişmiş geometrik analizler yapmak,
- Damar Orta Çizgisi; atardamarların, toplardamarların veya hava yolu çapları ve Tortusite hesaplamaları gibi daha özel ölçümler yapmak,
- Kemik bağlantılarını veya porozite, doku mühendisliği yapılarını veya mikro BT verileri kullanarak herhangi diğer gözenekli malzemeleri incelemek için,
- Kişiye özel, kendi geliştirdiğiniz Antropometrik analizlerinizi kullanırken yinelenebilen ölçümler yapabilmek,
- İstatistiksel analizler için ölçümler export edebilmek,
- Pre- ve post-op verileri karşılaştırmak,

- En karmaşık ölçümleri ve analizleri kolaylaştıran, yapı geometrilerini tasarlayabilmek için Mimics Innovation Suite’e güvenebilirsiniz.

 

Cerrahi simülasyonlar: planlandı ve kanıtlandı!Mimics Innovation Suite ile hasta verisi üzerinde cerrahi müdahalenin simülasyonunu yaparak ameliyat süresini kısaltabilirsiniz. Bu yöntem, çeşitli yaklaşımların sonuçlarının değerlendirilmesine, en uygun cerrahi planların elde edilmesine, kişiye özel implantların onaylanmasına ve cerrahi planda değişiklikler yapılmasına olanak sağlar.

Şimdi sanal olarak ve kolayca,
- Osteotomi için kesme düzlemleri planlayabilir,
- Kesilen kemik parçalarını konumlandırabilir, plaka ve vida yerleştirebilir, implantları uyumlandırıp konumlandırabilir, distraktörleri yerleştirebilir, hacim hesaplayabilirsiniz, 
- Kemik greftleri alabilir, greft için en uygun kemiğin nerede olduğunu değerlendirebilir, greftin büyüklüğünü belirleyebilir ve grefti kemik gereken noktaya implant edebilirsiniz.

Kişiye özel tasarımlar: implantlar ve kılavuzlarBundan böyle karmaşık anatomik veriler üzerinde tasarım işlemlerini gerçekleştirmek hiç de zor değil! İleri mühendislik teknolojimiz, Tersine Mühendisliğin uzun ve hataya açık sürecini eleyerek, anatomik verileriniz üzerinde kişiye özel implantlar ve cerrahi kılavuzların tasarımı için tüm ortak CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) araçlarının olanaklarını ve daha fazlasını size sunar. Ayrıca sanal tasarım tekrarı sayesinde hastaya teslimat süresini kısaltılmış olur.

İleri mühendislik size,
- İmplantların mükemmel uyumlu, uzun ömürlü ve mükemmel bir estetik ile tasarımı,
- Minimal invazsiv ameliyatlar için kişiye özel cerrahi kılavuzların tasarımı ve üretimi,
- Sanal cerrahi planların bire bir ve hassasiyetle hastaya aktarılması ameliyat esnasında karar sürecinin kısalması/kolaylaşması,
- Ameliyat esnasında karar sürecinin kısalması / kolaylaşması,
- Müdahale süresinin kısalması, ameliyathane maliyetlerinin minimuma indirgenip anestezi süresinin kısaltılması ve hızlı iyileşmenin sağlanması gibi çok önemli fırsatlar sağlar.

 

FEA ve CFD

FEA (Sonlu Elemanlar Analizi) veya CFD (Akışkanlar Dinamiği): Tarama verilerinden analize

Sonlu Elemanlar Analizi simülasyonları, anatomik yapılar ve implantlar üzerine etki eden kuvvetlerin veya akışların sonucu olarak, ex-vivo, bölgesel gerilim, burkulma veya basınçları değerlendirmek için oldukça kullanışlıdır. Biyomekanik kuramı anlamaya ve implant performansını geliştirmeye yardımcı olur.

Mimics Innovation Suite ile karmaşık anatomik geometriler için doğru simülasyonlar hazırlamak artık zaman alan karmaşık bir iş değil! Tüm süreç boyunca doğrudan mesh dosyalarıyla çalışılması, hazırlık zamanını önemli derecede azaltır. Mimics Innovation Suite tasarım ve meshleme işlemlerinizi entegre ederken, siz tasarımlarınızı simülasyon sonuçlarına göre modifiye edebilirsiniz. Çözümlerimiz ile FEA (Sonlu Elemanlar Analizi) hızlı, kolay ve yüksek bir hassasiyetle yapılır.


Görüntü bazlı 3 Boyutlu verilerde

- Yüzey meshlerini optimize etmek veya yüzey özelliklerini değiştirmek,
- Yarı otomatik hacim meshleri oluşturmak,
- Daha hassas simülasyonlar yapabilmek adına görüntü gri değerleri baz alınarak malzeme özelliklerini belirlemek,
- Seçime göre Sonlu Elemanlar Analizi/Akışkanlar Dinamiği (FEA/CFD) paketlerine göndermek için Mimics Innovation Suite’i kullanın.

"Mimics Innovation Suite, BT ve MR verilerinden oluşturulan karmaşık anatomik yapıların çok bileşenli Sonlu Eleman Modellerini yaratabilmeye olanak sağlamıştır. İleri Mühendisliğin (Digital CAD-Bilgisayar Destekli Tasarım) ortaya çıkmasıyla tasarım zamanı önemli derecede azalmış ve modelleme süreci basitleşmiştir.”
Simon N. Collins, Ph.D. - Equine Çalışma Merkezi, Hayvan Sağlık Vakfı, İngiltere

Oto inşa teknolojileri ile sanaldan somuta

Mimics Innovation Suite ile hazırlanan 3 boyutlu sanal modeller ile oto inşa teknolojisini* kullanarak herhangi bir tarayıcı görüntüsünün 3 Boyutlu inşasının çıktısını alabililirsiniz. Mimics Innovation Suite medikal modelinizin veya kılavuzunuzun üretilebilirliğini sağlar; etiketleme, karmaşık kesilerin oluşturulması, duvar kalınlığının belirlenmesi veya parçanız üzerinde eklemeler tasarlayarak değişiklik yapmanıza olanak sağlar. En karmaşık geometriler bile kullanıcı dostu seçeneklerimiz ile tüm hızlı prototipleme makinelerine gönderilebilir. Hatta Materialise sizin için geniş yelpazedeki malzeme seçenekleri ile istediğiniz parçayı üretebilir.

Katı medikal modellerin sağladıkları:

- Bir patolojiyi daha derinlemesine irdelemek için hastanın anatomisini keşfetmenizi ve değerlendirmenizi sağlar,
- Tıbbi teşhisi kolaylaştırır, hızlandırır,
- Hasta ve ameliyat ekibi ile tedavinin tartışılmasını sağlar,
- Ameliyathaneye girmeden cerrahi planının yeniden gözden geçirilmesini sağlar,
- Ameliyat öncesi implantların model üzerinde uyumlandırılması ve yine cerrahi plakların model üzerinde bükülmesini sağlar,
- Tıp öğrencilerinin gerçek modellerle eğitilmesini sağlar.

* Oto İnşa Teknolojisi (AM) Hızlı Prototipleme (RP) olarak da bilinir."3 Boyutlu görüntüler ne kadar başarılı da olsa ; hiç bir zaman elinizde tuttuğunuz bir katı model kadar gerçek olamaz.”
H.K. Kawamoto, MD DDS, UCLA Tıbbi Merkezi, ABD

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD): Serbest formda geometrik verilerin dönüşümü

CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) içine anatomik verilerin alınması veya CNC frezeler için NURBS yüzey verilerinin oluşturulması için veri dönüşümü gereklidir.

Bizim yöntemimizle veri dönüşümü size;
- Tanımlanabilir eklemelerde serbest form geometrinizin otomatik olarak ayrılmasını ve pürüzsüzleştirilmesini sağlar,
- Dosya boyutunu küçük tutarken IGES veya STEP formatlarına katı olarak export sağlar,
- Tersine Mühendisliği, karmaşık şekilleri basitleştirme veya yüzey düzeltme gereksinimini önler,

- CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) işlemlerinin doğrudan anatomik veride uygulanmasını sağlar.


Diğer seçenekler gökyüzü ile sınırlıdır!

Taranmış veri ile işleme başlayan neredeyse tüm uygulamalar Mimics Innovation Suite’in araçları ve olanaklarından yararlanır.

Tıp alanı dışındaki uygulama alanlarından bazıları şunlardır:

- Hayvan anatomisini anlamaya ve mumya patalojisini araştırmaya yönelik uygulamalar
- BT taramalarından elde edilen teknik parçaların 3 Boyutlu modelleri üzerinde yapılan çalışmalar.
- Tarihi müzik enstrumanlarından motor bloklarına kadar geniş yelpazede Teknik BT çalışmalar
- Mars gezegeninin yüzey modellemesi.

Bakım ve Eğitim


Bakım

Yazılımınızdan daha fazlasını alabilirsiniz!

Materialise yıllık bakım anlaşmaları ile yazılımımızın son sürümlerine ulaşmaktan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Bir bakım anlaşması devam ederken müşteri hizmeti olarak yazılımınızın güncellenen ve yeni özelliklerini öğrenmek için deneme sürümlerini yükleyebilirsiniz ve bu sürümün güncel eğitimini hemen alabilirsiniz. Materialise etkinliklerinden indirim kazanabilirsiniz, Mimics User Community’e tam erişim sağlayabilirsiniz ve elbette uygulama mühendislerimizle sorularınızın yanıtları için her zaman görüşebilirsiniz.

Eğitim

Yeteneklerinizi Geliştirin!

Verimliliğinizi arttırmak için dünyanın pek çok ülkesindeki ofislerimizde düzenli olarak size kapsamlı eğitim olanağı sunuyoruz. Hatta kişiye özel eğitiminizi sizin ofisinizde verebiliriz. İnovasyon kurslarımız Mimics Innovation Suite çözüm paketini daha iyi anlayabilmeniz için mükemmel bir yöntemdir.

 

Mimics User Community

Uzmanlarla biraraya gelin!

Ayrıca ek destek olarak, Mimics User Community (Mimics Kullanıcı Topluluğu) size FAQ (Sıkça Sorulan Sorular), taktik ve püf noktaları, eğitim dökümanları, bilimsel makaleler, tartışma forumları, haberler, olay duyuruları ve çok daha fazlasını sunan online bir portaldır. Hatta özgeçmiş/ CV’nizi yayımlayabilir veya Mimics yetenekleri gerektiren iş ilanlarını yayınlayabilirsiniz.


Mimics Innovation Awards

Ödüllendirilen ve Tanıtılan Kullanıcılar

En ileri teknolojik araştırmaların Mimics Innovation Suite ile yapıldığını görmek bizim için çok heyecan verici! Materialise, Mimics Innovation Awards (Mimics Bilim Ödülleri) ile başvuran tüm Ar-Ge çalışmalarını değerlendirir ve üstün olanlarını ödüllendirir. Her yıl dünyadaki pek çok üst düzey araştırmacı, Mimics Innovation Awards kapsamında değerlendirilmek üzere projelerini sunmaktadırlar.

Materialise

Copyright © 2022 4C Medikal | 4C Mühendislik - Tüm Hakları Saklıdır.