KURUMSAL SEKTÖRLER ÜRÜNLER HİZMETLER KARİYER İLETİŞİM English
 

Katmanlı İmalat Teknolojileri

DWS

DWS MATERYAL

DWS MATERYAL

FUSIA : Tüm Hassas Döküm (Investment Casting) Uygulamaları İçin


Fusia, mücevherat ve dental uygulamaların doğrudan kayıp mum dökümü tekniği için geliştirilmiş mum benzeri bir malzemedir. Yüksek kalitede çözünürlük ve pürüzsüz yüzeyler ile detaylı parçaların oluşturulmasını sağlar. Başka bir manuel işlem gerektirmez.
Fusia serisi özellikle mücevher modelleri, moda aksesuarları, endüstriyel sektörde hassas döküm (investment casting) modelleri, dental sektörde burn-out (mumun eritilmesi) modelleri ve kayıp mum döküm tekniği için geliştirilmiştir. Mümkün olan en yüksek çözünürlüğü gerektiren ayrıntılı modeller ve parçalar yapmak için son derece uygundur. Fusia, 3Boyutlu baskı reçineleri ürün yelpazesine sahip olan DWS’in bünyesinde geliştirilmiş ve tamamen test edilmiştir. Destek giderme, yıkama ve UV kürlemenin haricinde üretim sonrası işlem gerektirmez. Kolayca eriyerek hassas ve ince detaylar sağlar.

THERMA : Yüksek Sıcaklıklardaki Yüksek Çözünürlük


Therma, VLT, sıvı silikonlar ve sertleştirilmiş kauçuk dahil olmak üzere kauçuk kalıplama uygulamaları için geliştirilmiş nano dolgulu seramik bir malzemedir.
Therma serisinde, kauçuk kalıpları, vulkanize (sertleştirilmiş) kauçuklar ve termoform modelleri için geliştirilmiş nano seramik malzemeler bulunmaktadır. Bunlar, ekstra pürüzsüz yüzeylere ve yüksek sıcaklık direncine sahip 3Boyutlu modelleri üretmek için kullanılan yüksek çözünürlüklü malzemelerdir.


VITRA : Ultra Yüksek Çözünürlüklü Şeffaf Malzeme


Vitra, şeffaf ve uzun ömürlü olmak için geliştirilmiş yüksek hassasiyetli bir malzemedir. Düz yüzeyler ve hassas detaylar sağlar. Başka bir manuel işlem gerektirmez.
Vitra serisi materyaller, şeffaf ve yüksek çözünürlüklü modellerin üretimi için geliştirilmiştir. Dayanıklı ve uzun ömürlü bu modeller, pürüzsüz, detaylı, hassas yüzeylere sahiptir ve üretim sonrası çok az bir işlem gerektirir.


IRIX


IRIX, doğal taşların ana özelliklerine sahip olan DWS tarafından patentlenmiş bir "dijital taş” malzemedir. IRIX, üretimi tam zamanında gerçekleştirerek, 3 boyutlu modelden doğrudan mücevherler üretmeye olanak sağlar.
IRIX, "dijital taş” olarak bilinen DWS patentli imitasyon taş malzememizdir, çünkü doğal olarak oluşan taşların temel özelliklerini kopyalar. IRIX, DWS tarafından üretilen profesyonel 3Boyutlu yazıcıların J serisini kullanarak mücevherlerin oluşturulmasını sağlayarak, çevreyi ve canlı türlerini korumak için "Yeşil Mücevherat” prensiplerine uygun olarak tam zamanında üretim sağlar.


FLEXA : Esnek Malzemeler


Flexa, fonksiyonel prototipler üretmek için tasarlanmış kauçuk benzeri bir malzemedir. Modeller esnek, güçlü, pürüzsüz ve uzun ömürlüdür. Enjekte edilen kauçuk kalıp ile aynı görünüme sahiptir.
Flexa, özellikle 3Boyutlu baskı fonksiyonel prototipler için geliştirilmiş, esnek, kauçuk benzeri bir malzemedir. DWS’in 3Boyutlu yazıcılarında, Flexa'dan yapılan modeller, iyi tanımlanmış yüzeylere sahip, dayanıklı, esnek ve uzun ömürlüdür. Malzeme kauçuk gibi görünür, zamanla deforme olmaz ve fiziksel özelliklerini korur.


PRECISA : Hassasiyet, Detay ve Yüksek Çözünürlük


Precisa, yüksek doğruluk, hassasiyet, ince detaylar ve son derece pürüzsüz yüzeyler gerektiren modeller için geliştirilmiş bir malzemedir.
Precisa, yüksek çözünürlük ve hassasiyet gerektiren, ultra pürüzsüz, ayrıntılı yüzeylere sahip modeller oluşturmak için tasarlanmış bir malzemedir. Modellerin aşırı hassasiyet gerektirdiği diş sektöründe kullanımı idealdir. Aynı zamanda, en küçük ayrıntıların öneme sahip olduğu modeller ve detayların gerçekleştirilmesinde en yüksek hassasiyet gerektiren mücevherler için de idealdir.


INVICTA : Rakipsiz


Invicta, genel uygulamalar ve endüstriyel tasarım için geliştirilmiş, yüksek doğruluk gerektiren fonksiyonel parçaların RP ve RM’leri için uygun bir malzemedir.
Invicta serisi, doğruluk, hassasiyet ve dayanıklılık gerektiren fonksiyonel prototipler, kavram modelleri ve birbirine kenetlenen parçaların üretimi için özel olarak geliştirilmiştir. Bu malzemeler, zaman içinde fiziksel ve mekanik özelliklerini korurlar.


Temporis


Diş Restorasyonları ve Protezleri için Biyouyumlu Malzeme
Temporis, restorasyon üretimi için Sınıf IIa biyo-uyumlu bir malzemedir. Farklı renk ve tonlarda mevcuttur.
Temporis® diş restorasyonlarının üretimi için Sınıf IIa biyouyumlu bir malzemedir. Çeşitli renklerde mevcuttur. Photoshade Teknolojisi ve DFAB® 3Boyutlu yazıcı sayesinde renk gradyanını ve gölgelemeyi ayarlayarak tamamen kişiselleştirilebilir.


GS3000/DS4000


Cerrahi Kılavuzlar ve Yapay Diş Eti İçin Malzemeler
Kesinlik, şeffaflık ve yüksek doğruluk gerektiren Sınıf I cerrahi kılavuzlar. GL4000 yumuşak doku modelleri için gingiva (diş eti) benzeri bir malzemedir.
DS3000, yüksek hassasiyet ve doğruluk gerektiren cerrahi kılavuzlar üretmek için Sınıf I * biyouyumlu malzememizdir. GL4000, 3Boyutlu yumuşak doku baskı modelleri için diş eti benzeri bir malzemedir.

DWS

Copyright © 2024 4C Medikal | 4C Mühendislik - Tüm Hakları Saklıdır.